
De protestgeneratie bestaat weer! In navolging van Belgische scholieren gaan ook tieners uit Nederland op schooldagen actie voeren tegen klimaatverandering. Een groep Haagse scholieren daagt via sociale media jongeren uit om mee te doen met een protestactie op 7 februari. Ze hopen net als in België duizenden scholieren op de been te krijgen om actie te voeren voor een beter klimaat.
‘Wij willen een mooie toekomst terwijl onze regering met het huidige beleid de aarde verpest’. (initiatiefnemer Caya – 16).
De jongeren organiseren hun actie naar Belgisch voorbeeld. Ze noemen het ‘brossen voor de bossen’, dat betekent spijbelen voor de bossen. Daar spijbelen leerlingen massaal voor een beter klimaat. Donderdag trokken er plots 12.500 scholieren door de straten van Brussel, een week eerder nog drieduizend, vandaag zijn het er al 32.000.
Spijbelacties voor het klimaat zijn niet nieuw, maar zo groot als in België zijn ze in Nederland nog niet voorgekomen. In september vorig jaar werd er door jongeren gedemonstreerd, zij het op kleine schaal. Diverse scholieren gingen in spijbelstaking voor het gebouw van de Tweede Kamer. Maar denk ook aan de 10-jarige Lilly, die al 19 vrijdagen een uurtje bij het gemeentehuis in Zeist zit.
Vragen om met jongeren te bespreken:
- Is spijbelen een goed middel om de klimaatproblemen onder de aandacht te brengen? Doe jij mee als je gevraagd wordt een uurtje te spijbelen voor een betere wereld?
- Zijn jongeren wereldverbeteraars volgens jou? Zijn jongere idealistischer dan volwassenen?
Bron: Trouw.nl / Jeugdjournaal / Foto: Belga
295 Responses