Hoe kun je een statement maken als je het ergens niet mee eens bent? Door te staken. En nee, dat doe je als scholier niet in het weekend, want dan is het geen statement. De eerste scholierenstaking vorige maand, georganiseerd door Youth for Climate NL, was een succes. Meer dan 10.000 scholieren verschenen op het Malieveld in Den Haag. Vandaag 14 maart gaan de scholieren opnieuw de straat op, ditmaal in Amsterdam.
‘Wij willen een mooie toekomst terwijl onze regering met het huidige beleid de aarde verpest’. (initiatiefnemer Caya – 16).
De scholieren beginnen om 13.00 uur op de Dam en lopen dan samen naar Amsterdam-Zuid. Daar kan iedereen weer op de trein stappen.
Vragen om met jongeren te bespreken:
- Op welke manieren probeer jij in actie te komen voor het klimaat? Wat kun je naast je stem laten horen in Amsterdam nog meer doen?
- Welke problemen van ons land of onze wereld ‘raken’ jou (nog meer) echt? Wat maakt je verdrietig of boos?
43 Responses